FETHİ DEMİRKOL'A ANLAMLI ÖDÜL

24.04.2021 - Cumartesi 18:08

 51 modacının toplamda 210 gelinliğinin sergilendiği, Özge Ulusoyİvana SertÖzlem YıldızWilma EllesEce GürselGözde MukavelatTuğba Özay, ve güzel sunucu Zahide Yetiş’in de yer aldığı 49 mankenli defilenin en renkli dakikaları Yayıncı İşadamı Fethi Demirkol’a verilen ödül anı oldu.

Magazin haberlerine olduğu kadar modaya da sunduğu katkıların karşılığı olan ödülü alırken hayli heyecanlı olduğu gözlenen Demirkol, kendisini buna layık gören Gelin Damat Dergisi’ne ve ödülü taktim eden dergi sahibi Ferhat Muğurtay’a teşekkür etti.

Yıllardır sanat ve moda haberlerinde öncü bir yayıncılık sergileyen Demirkol ve bünyesinde ki dergiler magazin camiasının en çok okunan ve takip edilen yayınları oldu

En son cine5tv ile dijital yayıncılığa da adım atan Demirkol formatından ve yayıncılık ilkelerinden taviz vermeden bugünlere geldi.

Bir çok magazin, sanat ve moda haberinin yayınlanmasında daima en ön sırada yer alan Demirkol ve yayın grubu kendilerine verilen bu ödülün anlamının büyük olduğunu belirterek Bilgehaber'den Cemal Bilge'ye şunları söylediler, “Yaptığımız işin karşılığının ödül olması bizi yapacağımız yeni çalışmalarımızda çıkaracağımız birbirinden güzel ve büyük yangınlarımıza kıvılcım olmuştur. Bugüne kadar sanata ve sanatçıya, modaya ve modacıya verdiğimiz desteklerin bir tek anlamı vardı.

Bu ülkede sadece birbirinden güzel şarkıların söylenmediğini, türküler eşliğinde halayların çekilmediğini, moda ve defile gibi bir gerçeğin de var olduğunu, ülkemizde yaşayan en fakirinden en zenginine bütün kitlelere anlatmaya ve duyurmaya çalıştık.

Eğer bugün ülkemizin sadece elit bölgelerinde değil, varoşlarında da yaşayan güzel bir kızımız, yakışıklı bir delikanlımız sokağa çıkmadan önce vakitlerinin büyük bir bölümünü ayna karşısında olmaya ayırıyor, o gün giyeceği kıyafetinde bir eksik gedik olup olmadığını gözlemliyorsa bunda yaptığımız yayıncılığın etkisi ve gücü büyüktür.

Hernekadar ‘Moda insana yakışandır’ teranesiyle bugünlere gelmişsekte modanın aslında sürekli değişen ve her yıla özgü farklı konseptlerle toplumlara rehberlik ettiğini biliyoruz. İşte moda ile halkımız arasında bir köprü var ise buda kuşkusuz cine5tv ve ona bağlı yayınlarımızdır” diye konuştu