Erkin Koray yaşamını yitirdi

Türk rock müziğinin efsanevi isimlerinden 82 yaşındaki Erkin Koray yaşamını yitirdi.

Uzun zamandır ikinci adresi Kanada’da bulunan Anadolu rock müziğinin yaşayan efsanesi Erkin Koray‘ın fenalaştığı ve hastaneye kaldırıldı. Akciğeriyle ilgili rahatsızlıklarının yanı sıra yaşlılığa bağlı sağlık sorunlarına karşı savaş veren 82 yaşındaki Koray, yaşamını yitirdi.

Damla Koray, yaptığı paylaşımda babasını şu ifadelerle ebediyete uğurladı: “Ben kızın ve seni baba deyip bağrına basan canlar, güzel enerjimizi, sevgimizi, saygımızı ve alkışlarımızı senden bir gün bile eksik etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz. Eserlerin dilimizde, aşkın kalbimizde yaşayacak, daima ve ilelebet. Dilerim bu dünyada bulamadığın barış ve huzuru başka bir dünyada bulursun. Doğrusu hiç şaşmayan, tanıdığım en sağlam adam; Anadolu rockın mucidi, sevgili babam… Benim için yaptıklarına minnettarım. Ne desem hakkını vermiş olmam. Eminim ‘senin çocuklar’ da ülkelerini, kültürlerini ve onlara layık gördüğün cumhuriyeti ileri götürmek adına yaptıklarına her zaman minnettar kalacaktır. Hakkını helal et.”

HALUK LEVENT’TEN MESAJ: ÇOK ÜZGÜNÜM

Müzisyen Haluk Levent, Erkin Koray’ın ölüm haberinin ardından sosyal medyadan “Ne dersem kelimeler kifayetsiz olacak. Baba!! Çok özleyeceğim seni” dedi.

NAZAN ÖNCEL’DEN MESAJ

Sanatçı Nazan Öncel, Erkin Koray’ın ölümünün ardından birlikte yer aldıkları bir fotoğrafı paylaştı. Öncel, “Fesuphanallah demeyen var mıdır içimizde” diye sordu.