Engelsiz Yaşam Vakfı’nın  “8. Yılın En İyileri  Ödül Töreni” önceki gece Volkan Severcan ve Deray Yurdakul’un sunuculuğunda Ayça Kuru’nun Kırmızı Halı Röportajlarıyla Double Tree by Hilton İstanbul Topkapı  Balo Salonu’nda görkemli bir törenle Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit ve Dul Yetimleri Derneği ile Hayaller Gerçek Olsa Derneği “Kelebek Çocuklar” yararına gerçekleştirildi

“En İyiler” ödüllendi

Vizyon Production ile Bonart Ajans ve süpervizörlüğü Aylin Arasıl tarafından gerçekleştirilen organizasyon, Kral TV  tarafından banttan yayınlanacak. Sanat, politika, sinema, TV, sahne ve iş dünyasının “2017 Yılın En İyileri”  Engelsiz Yaşam Vakfı’nın yaptığı anketlerle belirlendi.

2017 yılının en başarılı sosyal sorumluluk projelerinin yanısıra sinema, sahne, spor ve tiyatro  dünyasının duayen sanatçılarına da  “Yaşam Boyu Meslek  ve Onur Ödülleri  verildi. Geceye katılan isimler arasında ise Müjdat Gezen, Tamer Karadağlı, Deniz Seki, Kamuran Akkor, Birce Akalay, Ateş Böceği Ercan Bostancıoğlu, Umut Akyürek, Coşkun Sabah, İlker Ayrık, Yonca Evcimik, Ebru Yaşar, Koray Avcı, Aylin Coşkun ve Cem Belevi gibi pek çok önemli isim katıldılar. Gecenin en başında ise geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Vatan Şaşmaz ve vakfın pek çok önemli gecelerinin sunuculuğunu üstlenen Vatan Şaşmaz’da arşiv görüntülerindeki sunumlarıyla anıldı.

Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Futbol Takımı, Anadolu Ateşi Dans Grubu, Film-San Vakfı, Deniz Akbulut, Hayaller Gerçek Olsa Derneği, Eyüp Dostları VakfıVakıf Özel Ödülü’ne layık görüldü. Müjdat Gezen, Selda Alkor, Ateş Böceği Ercan Bostancıoğlu, Devlet Devrim ve Bahar Öztan Yaşam Boyu Meslek Onur ödülü aldılar. Selda Alkor zatürre teşhisi ile evinde tedavi gördüğü için geceye katılamadı.

 

Açık artırmada safir yüzük…

 

Vakıf yararına yapılan açık artırmada ise değerli taşlarla süslü özel tasarım safir yüzük açık artırmaya sunuldu. Özel ışıklı bir kutu içinde gelen 3500 dolar değerindeki yüzük 6000 lira başlangıçla açıkartırmada 20 bin liraya alıcı buldu. Yüzüğü davetlilerden Elif Onat satın aldı.

 

Deniz Akbulut duygulandırdı…

 

Vakıf Özel Ödülü alan isimlerden biri olan sinema oyuncusu Deniz Akbulut sahneye gelerek ödülünü alırken yaptığı konuşmada duygu dolu anları yaşattı. Çok renkli bir dünyada başarılı işler yaptığını belirten Deniz Akbulut “Bu ödül beni çok mutlu etti. Benim hayatım özellikle engelli kadınlar için örnektir bir rol model olduğumu düşünüyorum. Renkli parlak bir dünyanın içindeyken bir anda karanlıklara gömüldüm. Ama yılmadım yıkılmadım sevdiklerimin destekleri ile ayakta kalmayı başardım. Zor durumda olan herkes beni örnek alsınlar” dedi.

 

Deniz Seki’ye “Sahne Performansı” ödülü…

 

Yılın En İyi Sahne Performansı Ödülü’nü alan Deniz Seki sahneye güneş gözlüğü ile çıktı. Ödülünü Vakıf Başkanı Atilla Kaplakarslan’dan alan sanatçı “İnsanın önündeki en önemli engel sevgisizlik. Beni sevenlerimin sevgisi ayakta tutu zorlukları sevgi ile aştım” dedi.

 

 

 

 

Ateş Böceği Ercan kahkaahaya boğdu…

 

Ercan Bostancıoğlu Yaşam boyu Meslek Onur Ödülü alan isimlerdendi. Ünlü sanatçı Müjdat Gezen’nin ısrarıyla 40 yıldır sahnede yaptığı “Milletvikili Yeminim Var” adlı skeci ile davetlileri adeta kahkahaya boğdu. Kekeme bir milletvekilinin mecliste yemin etmesini canlandıran sanatçıyı başarılı performansı sonrası davetliler dakikalarca alkışladılar.

 

Ayla ekibi ödülleri topladı…

 

Türkiye’de ve dünyada büyük yankı uyandıran “Ayla” filmi adeta sinema ödüllerini tek başına topladı. En İyi Sinema Filmi, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi kadın Oyuncu dallarında sinema ödülleri alan Ayla ekibinden yapımcı Mustafa uslu, yönetmen Can Ulkay, oyuncu Sinem Uslu ve oyuncu İsmail Hacıoğlu ödüllerini Hamdi Alkan’dan aldılar. İsmail Hacıoğlu “Sevgiyle engelleri kaldıran iki kahramanın hikayesini anlatmıştı filmmimiz. Umudum sinemanın önündeki engellerinde en kısa zamanda kalkması” dedi. Yapımcı Mustafa Uslu’da “Bu ödülleri filmin hikayesindeki gerçek kahraman Süleyman amca için aldık. Film yakında Çin’de de vizyona giriyor” dedi.

 

Aylin Coşkun ve Esra Erol’dan tekerlekli sandalye bağışı…

 

En İyi Kadın Kuşağı Programı ödülü alan Esra Erol, engelliler için iki tanesi akülü olmak üzere toplam 22 adet tekerlekli sandayle bağışında bulundu. Yılın En İyi Klibi ödülünü alan Aylin Coşkun’da beş tane tekerlekli sandelye bağışı yaptı.

 

Tiyatro ödülleri  “Yedi Kocalı Hürmüz” oyununa…

 

Müjdat Gezen tarafından sahneye konan ve ünlü oyiuncular tarafından sahnelenen “Yedi Kocalı Hürmüz” adlı tiyatro oyunu ödülleri sildi süpürdü. En İyi Tiyatro ödülünü alan oyunda Birce Akalay En İyi Kadın Tiyatro Oyuncusu Ödülü’nü, İlker Ayrık ise En İyi Erkek Tiyatro Oyuncusu Ödülü’nü aldı. Ödülleri Tamer Karadağlı verirken, tam kadro sahneye çıkan oyuncuların arasında olan Müjdat Gezen “Biz bu ödülü oyunu yazan Sadık Şendil ve müziklerini yapan Atilla Özdemiroğlu için alıyoruz” dedi.

Müjdat Gezen’den ud taklidi…

 

En İyi Erkek Türk Sanat Müziği sanatçısı ödülünü alan Coşkun Sabah udu yanında olmadığı için müziksiz şarkı söyledi. “Anılar” adlı meşhur şarkısını söyleyerek Müjdat Gezen’nin oturduğu maasaya giden giden sanatçıya Gezen, “Ben şarkı söyleyemem ama iyi ud taklidi yaparım” dedi ve ud taklidi yaptı.