En büyük özendir annelik

11.05.2024 - Cumartesi 07:25

Tiyatro ve ekranlarda izlediğimiz güzel oyuncu Şilan Makal Özbayraklı, anneliği tanımlayarak, oğlu Şener ile yaptığı günlük aktivitelerini  anlattı. 

"Sevgi, en büyük sabır, en büyük fedakârlık, en çok empati, en büyük özendir annelik" açıklamasında bulunan Şilan Makal Özbayraklı " Erken yaşta anne oldum akranlarıma kıyasla. Hem zaman hem annelik olgunlaştırdı beni. Beklentilerimden farklı çıktı her şey. Sorumluluğu çok büyükmüş. Sadece beslemek, bakım vermek anlamında değil; dünyaya faydalı, duyarlı, sağlıklı bir birey kazandırmak istiyorsun. Yetersiz hissettiğin, bazı şeyleri yanlış yaptığını düşündüğün zamanlar oluyor. Eskiden gamsızdım, şimdi daha endişeliyim" dedi.

Şener'in adını koyma hikayelerini de paylaşan Özbayraklı "Eşimin adını koymak istedim. Ona çok benziyordu doğduğunda. Karakteri de onun gibi olsun istedim. Yani adıyla geldi Şener. Daha önceden planlı değildi" açıklamasında bulunarak Anneler Günü mesajını ise şu sözlerle paylaştı : "Anne olan, olmayan, olmak isteyen, herhangi bir canlıya şefkat gösteren, sarmalayan, sevgi dolu tüm kadınları kucaklıyorum."