DUYGU YAZICI İLE Mükemmel Parfüm Nasıl Seçilir: Kendiniz İçin En İyi Kokuyu Seçmek İçin Güzellik İpuçları

DUYGU YAZICI İLE Kendiniz için parfüm seçmek söz konusu olduğunda, azami dikkat ve samimiyet gerektirir. Mükemmel kokuyu seçmek için  yatıştırıcı bir koku olmasından , en sevdiğiniz formülasyona sahip olmasına  kadar, akılda tutulması gereken çok şey var . Parfümler ruh halimizi kısa sürede yükseltebilir ve bu nedenle her çantada bir tane bulunması zorunluluktur. En iyi parfümü seçmek bazen göz korkutucu olabilir, bu yüzden başlamak ve  ideal seçim için süper basit bir rehberimiz var.

İşte Doğru Parfümü Seçme Rehberi

  1. Araştırmanızı Yapın

Araştırma yapmak çok önemlidir. Farklı parfüm türleri hakkında bilgi edinin, kokular ve notalar hakkında bilgi edinin. Çiçek veya meyveli malzemeler söz konusu olduğunda ayrıntılarda daha derine inin. Kendinizi rahat hissedeceğiniz bir koku seçin.

  1. Notalara Dikkat

Her parfümün farklı notaları vardır. Deneyin ve buna dikkat edin. Bazıları çiçeksi ve meyveli bir tabana sahip olabilirken, diğerleri baharatlı notalara bile sahip olabilir. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz, belirli bir parfüm karışımı veya bileşeni için kaynaklara başvurun.

  1. Tanımlamak için Örnek Parfümler Kullanın

Numuneyi bileğinizde, cildin sıcak olduğu yerde püskürtün ve koklayın. Doğru kokuyu tanımlamak için örnek parfümleri doğru şekilde kullanmak çok önemlidir. Hemen satın almak yerine, birkaç koku deneyin ve ardından kendiniz için mükemmel olanı seçin.

  1. Cildinizi Tanıyın

Herhangi bir parfüm veya güzellik ürününü seçmenin en önemli kısmı cildinizi tanımlamaktır. Son derece hassas bir cildiniz varsa, baş ağrısına bile yol açabileceğinden güçlü formülasyonlar seçmeyin.Satın almadan önce cildinizi tanıyın ve ardından buna göre bir seçim yapın.