“DÖNÜŞTÜREN KADINLAR” GERİ DÖNÜŞÜME DİKKAT ÇEKTİ

08.05.2023 - Pazartesi 08:16

“DÖNÜŞTÜREN KADINLAR” GERİ DÖNÜŞÜME DİKKAT ÇEKTİ

“Dönüştüren Kadınlar" Platformu, Ankara Wyndham Otel'de Gerçekleştirilen İlk Etkinliğiyle Geri Dönüşüm Farkındalığı Oluşturdu.

Geri dönüşümün kaçınılmaz olduğu düşüncesiyle hareket eden “Elvan Odabaşı ve Nagihan Yılmaz” öncülüğünde kurulan "Dönüştüren Kadınlar" Platformu, sürdürülebilir bir dünya için atılan adımların önemine dikkat çekmek amacıyla Ankara'da ilk etkinliğini gerçekleştirdi.

Enerji üretimi, endüstriyel faaliyetler, tarım ve atık sorunlarının dünyamızı giderek daha fazla tehdit ettiği günümüzde, "Dönüştüren Kadınlar" Platformu, insanları bu konuda farkındalık sahibi olmaya çağırdı. Platform, evde, mutfakta, sağlıkta ve hayatta dönüşümü destekleyen herkesi çatısı altında toplayarak, geri dönüşüm farkındalığı oluşturmayı hedefliyor.

7 Mayıs'ta Ankara Wyndham Otel'de gerçekleştirilen etkinlikte “Dönüştüren Kadınlar” platformunun kurucuları Elvan Odabaşı ve Nagihan Yılmaz ilebirlikte sanatçı Müge Boz da katılımcılarla bir araya geldi. Bu etkinlik sayesinde, katılımcılara geleceğimizi korumanın ve sürdürülebilir bir dünya için adım atmanın önemi vurgulandı, platform bu konuda farkındalık kazandırmanın ilk adımını atmış oldu.