DİVA TARKAN ŞARKISINI OKUDUĞUM İÇİN BANA HEDİYE GÖNDERSİN ESPİRİSİ YAPTI.

26.03.2019 - Salı 08:09
Ümit Hırsızı' adlı şarkısıyla gündem yaratan  Türkiye’nin Divası Bülent Ersoy, Günay Restaurant sahneye çıktı. Yılın hit şarkısı olarak işaret edilen Ümit Hırsızı şarkısını  sahnede ilk defa canlı okuyan Diva büyük alkış aldı.  Şarkının ilk konseri
İçin Günay Restaurant’ı  özel anlaştığı mimarlarla yeniden dekore eden Diva Bülent Ersoy’un sahnesi için 400  şamdan ,1000 kristal taş ve mum kulanıldı. Özel ışık sistemi kurulurken dekorasyon için  ek 50 bin TL harcadığı öğrenildi. Gülşah Saraçoğlu tarafından Diva Bülent Ersoy’a el yapımı çiçeklerle dizayn edilen özel elbisesi için  10 gün atölye  çalışanları 24 saat mesai yaptı. Elbise için 40 Mt kumaş kullanıldı.
“Ümit Hırsızı“ şarkısının Tarkan ile düet olarak çıkmaması konusunda samimi açıklamalar yapan Diva Bülent Ersoy ;Tarkan’ın bu  şarkıda solist icrasıyla ön plana  çıkan bir yorumu olmadı ama sesi var. Okudu. Şarkının vokallerinde yer aldı. Kendi eseri zaten “Ümit Hırsızı”  şarkısı ikimizin müşterek çocuğu oldu.  Tarkan’ın şarkı için ücret almadığını doğrulayan diva, Tarkan’a hediye alacak mısınız? Sorusuna ise; kendisinin bana bu şarkıyı okuduğum için hediye vermesi gerekiyor,  Elmas veya Yakut  bir yüzük bekliyorum espirisi yaptı. Tarkan o kadar iyi yetiştirilmiş bir insan ki gerçek manada starlık zırhlını çok  iyi taşıyan bir  sanatçı insan olarakta çok kıymetlidir.Şarkıyı  Tarkan’dan nasıl aldığını ilk defa  açıklayan Bülent Ersoy ; Tarkan’ın kendisinin çıkaracağı yeni şarkıları dinletmek  istediğini söyledi. Bende dinledikten sonra  süper olmuş dedim. Fakat  Ümit Hırsızı şarkısını dinledikten sonra çok beğendim  ve kıskandım. Tarkan’a bu şarkıyı   çok beğendiğimi ve kıskandığımı söyledim keşke ben okusaydım dedim. Tarkan büyük bir centilmenlik örneği sergileyerek eser  sizindir  divam dedi.  Tarkan’a  sizlerin huzurunda teşekkürlerimi iletiyorum. Şarkısının Ortadoğu ve kuzey Irak’ta çok sevildiğini, Erbil’den konser teklifi geldiğini açıkladı.
Klip imajının Beyonce benzetilmesi konusunda    bu tarzlar bizim kültürümüz , ben kimsenin  taklidi olamam, benim yıllar önce giydiğim aynalı elbisenin aynısını   Jennifer Lopez  giydi. Ben hayatımda   hiçbir zaman  kimseyi taklit etmedim, etmeyide  düşünmedim, hep taklit edildim.Taklitler asıllarını yaşatır, Ben asılım  dedi . Türkiye’nin Divası şarkının klibi , yapım aşaması  kostümleri dahil toplamda 1.000.000 TL harcanmış  olduğunu  doğrulayarak Türk müzik tarihinin en pahalı şarkısı olduğunu işaret etmiş oldu.