Dansı tahrik edici bulunan Rus dansöz hakkında karar verildi!

13.02.2018 - Salı 12:58

Rus dansöz Yekaterina Andreyeva, bir gece kulübündeki dans görüntülerinin sosyal medyaya yansımasının ardından dansının, "tahrik edici" olduğu gerekçesiyle tutuklanmıştı. Andreyeva, verilen kararla serbest bırakıldı.
MAHKUM OLARAK GEÇİRDİĞİ GÜNLERİ ANLATTI
Mısır Turizm ve Eski Eserler Polisi de Andreyeva'nın gençliğin cinsel dürtülerini uyandıracak şekilde dans ettiği ve standart bir dansöz elbisesi giymediğini ileri sürdü. Öte yandan yetkililer, Andreyeva'ya ayrıca Mısır'da çalışmak ve yaşamak için gerekli belgelere sahip olmadığı suçlamasında bulundu. 31 yaşındaki Yekaterina Andreyeva, serbest bırakıldı. Instagram hesabından açıklama yapan Andreyeva kendisine yönelik suçlamaları reddederek mahkum olarak geçirdiği birkaç günün hayatının en kötü günleri olduğunu ifade etti.
"ADALET YERİNİ BULDU"
Tutuklanmasının arkasındaki gerçek nedeni bilmediğini belirten Andreyeva, giysilerinin hiçbir sorunlu yanı olmadığını dile getirdi. Andreyeva "Hayatımın en kötü günleriydi, ancak adalet yerini buldu. Bu benim masum olduğumu kanıtlıyor" ifadelerini kullandı. Mısırlı yetkililer, Rus dansöz Yekaterina Andreyeva'yı sınır dışı etme kararı aldı.