Cilt Lekelerine Kesin Çözüm

28.11.2017 - Salı 11:39


Medikal estetik hekimi Nihat Dik yaptığı uygulamalarla bayanların cildine yenilik kazandırıyor.

Yüz gençleştirmede en yeni uygulamaların başarılı doktoru Nihat Dik, sunucumuz Kübra Özer'e Thulium lazer işlemi yaparak, bayanların en büyük problemi cilt lekelerini konuştu.

Son zamanlar adından çokca bahsettiren Thulium lazer leke tedavisinin, fraksiyonel bir lazer uygulaması oldugunu söyleyen Nihat Dik,diğer lazer cihazlarından farklı olan ve özellikleri oldukça etkili olan bu çilt bakım uygulaması ile, cildin en alt kısımlarına lazer ışınları ile hasar oluşturulmadan hastalarına uyguluyor.
Nihat Dik, tedavi lekeler üzerinde %80-90 etkili olan bu uygulama ile Thulium lazer, leke tedavisi konusunda tedavi sürecini hızlandırıcı etki gösterdiğini, melazma ve güneş lekesi tedavisinde en yeni ve çok etkin bir lazer sistemi olduğunun altını çizmektedir.
Yaptığımız söyleşide ''Thulium lazer uygulamasıyla ciltte sadece iki saat süren bir kızarıklık hissedilir. Hastalar uygulamadan sonra güneş koruyucu kullanıldığı takdirde sosyal hayatına normal şekilde devam edebilir. Bir hafta içerisinde tedavinin sonuçları görülmeye başlar. Tam etki ise 3 hafta içerisinde ortaya çıkar. Lekelerde gözle görülür açılma hissedilirken ciltte parlaklık, yenilenme ve ince kırışıklıklarda da azalma oluşur. Thulium lazer adeta cilt beyazlatma tedavisi yapar.'' açıklamalarını yapan Dik, bu sayede cildin kendini yenilediğini belirtmektedir.

Doktor Nihat Dik sözlerine şu şekilde devam etti; ''Burada bahsettiğimiz hasar cilt altınada verilmekte ve cilt üzerinde herhangi bir tahribat söz konusu olmamaktadır. Toplamda sadece 6 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilen bu uygulama sonrasında ciltte minimal seviyede kızarıklıklar haricinde herhangi bir etki gözlemlenmemektedir. BabyFaceBeauty Thulium lazer ile bütün cilt tiplerine yıl boyu güvenle tedavi uygulanabilir ve gelişmiş moduyla kozmesötik salım, cilt renginin ve dokusunun iyileştirilmesi ve pigmentli yaraların hafifletilmesi gibi çeşitli tedaviler yapılabilir.''
Uzun yıllardır güzellik ve estetik sektöründe yer alan Nihat Dik sektörde çığır açan adımlarla ilerlemeye devam ediyor.
https://www.nihatdik.com.tr/iletisim/