Türkiye’de kültür ve sanata dair birçok farklı alana katkı sağlayan EPOS 7 Derneği’nin “A day of Art by Alaluxa” çerçevesinde, Malta Köşkü’nde düzenlediği sohbet toplantısı, keyifli anlara sahne oldu. Devrim Erbil’in “Geçmişten Günümüze Sanat”, Elif Gönlüm’ün ise “Çay Sanatı ve Kadın Girişimcilik” konularını katılımcılarla paylaştığı etkinlikte iş, cemiyet ve sanat dünyasından birçok ünlü isim bir araya geldi.

Cemiyet hayatının ünlü isimleri EPOS 7’nin etkinliğinde buluştu

Ayşegül Tuncer moderatörlüğünde düzenlenen EPOS 7’nin sohbet toplantısında, ünlü ressam Devrim Erbil ve Teaelife markasını hayata geçiren Elif Gönlüm keyifli söyleşilere imza attı. Resmin şairi Devrim Erbil “Geçmişten Günümüze Sanat” konusunu katılımcılar ile paylaşırken, Elif Gönlüm ise “Çay Sanatı ve Kadın Girişimcilik” konusunu ele aldı.

Türk resim sanatının en önemli isimlerinden Devrim Erbil, Cumhuriyet öncesi minyatür ve hat sanatının günümüz sanatındaki yerinin altını çizdi. Erbil, katılımcılar tarafından ilgiyle takip edilen konuşmada, Osmanlı döneminde batılı tekniklerle yapılmaya başlanan eserlerin, Cumhuriyet dönemi Türk resim sanatına olan etkilerinden bahsetti. Başarılı girişimci Elif Gönlüm ise çay sanatının, çayın geçmişteki ruhani boyutunun bir yansıması olduğunu dile getirdiği konuşmasında “Bitkilerle ilgili eğitimimden sonra çaya olan aşkımı bir işe dönüştürmek istedim. Tutkunun ve yoğun sevginin olduğu yerde girişim doğal olarak gerçekleşiyor.” dedi.

İş, Sanat ve Cemiyet Dünyasının Önemli İsimleri Malta Köşkü’nde Buluştu

Misafirler tarafından ilgiyle izlenen etkinlikte, EPOS 7 Derneği Başkanı Zafer Kozanoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Berrin Zorlu, Özgür Doğa Keleş ve Berna Çebi’nin yanı sıra Berrin Okçu, Zeynep Germen, İsmet Alpagut, Fatoş Mildon, Nevşah Fidan, Silvia Magripli, Hande Sezer Pekçan, Begüm Tacir, Nergis Pekuysal, Çağla Bostancı ve Esra Kaktüs gibi iş, cemiyet ve sanat dünyasından birçok isim bir araya geldi.

Davetin sonunda Zafer Kozanoğlu, Devrim Erbil ve Elif Gönlüm’e değerli katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.