Caresse Art'tan ''Artistic Integrity'' Sergisiyle Bodrum Mandalin Hareketi'ne Destek

27.09.2023 - Çarşamba 07:48

Sanat turizmine yeni bir soluk getiren Caresse Art, vizyoner bakış açısıyla gerçekleştirdiği girişimlerine bir yenisini daha ekleyerek “Bodrum Mandalin Hareketi ”ne destekte bulunuyor.

Caresse, a Luxury Collection Resort & Spa, Bodrum’un bu sene hayata geçirdiği ve sanat turizmine öncülük eden projesi Caresse Art, Bodrum’da Mandalin bahçelerinin yarattığı yeşil dokunun sürdürülebilirliğini sağlamak ve bölgeye özel coğrafi işaretli bu ürünün bilinirliliğini arttırmak amacı taşıyan “Bodrum Mandalin Hareketi”ne özel bir etkinlikle destek verdi.

Yeşil Bodrum Mandalini’nin kullanım alanlarını geliştirmek ve işletmelerin Bodrum Mandalini’ni kullanmalarını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen özel davette, Eylül ayında solo sergisi başlayan sanatçılarından Eyüp Can Yeter’in Caresse Art Projesi sergi açılışıyla beraber, Bodrum Mandalin Hareketi’ne destek vermek için tasarladığı özel sanat eseri de etkinlikte lanse edildi.

Caresse Bodrum’un ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Volkan Büyükhanlı, Erman Aras, Mihriban Er, Kaan Çakır, Tamer Şahinoğlu, Cem Seymen,Ahmet Hıdır, Tarık Papuççuoğlu gibi isimler katıldı.

 

‘’Köklerinden Doğuyor’’ adlı eser, bağışçıların fidanlarıyla yeşerecek ve yeniden dikilecek olan bu fidanların her biri için bir yaprak, eserin üzerine entegre edilecek.  Sembolik eserde, Bodrum’daki mandalin ağaçları çoğalırken aynı zamanda da ağaçların yeşeriyor olması simgelendi. Üç kuşağı ifade eden bu anlatımda, sonsuzluğa konuşan duvarlarla, Bodrum mandalininin tarihine atıfta bulunan ve fidan bağışında bulunan kişilerin isimlerinin olduğu yapraklar, Bodrum Mandalini’ni yeniden yeşertecek ve büyütecek.

 

Kürasyonunu Elçin Sümer’in yaptığı Solo Sergi’de Eyüp Can Yeter, Caresse iş birlikteliğiyle Bodrum Mandalin Hareketi’ne destek vererek bunu bir sosyal sorumluluk projesine çeviriyor.  ’Konuşan Duvarlar’’ isimli sergi, 31 Ekim’e kadar Caresse Bodrum’da ziyaret edilebilecek