Cansu Melis Karakuş, Corona yüzünden işinden mi oldu?

07.11.2020 - Cumartesi 12:05

EDHO' ile adını duyurdu

Gün geçmiyor ki bir enteresan olayla daha karşılaşmayalım... Corona süreci zaten başlı başına oldukça zorlu bir süreçken, yaşanan bazı enteresan gelişmeler ağzımızı açık bırakıyor. İşte bu olaylardan biri de 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' ya da hayranlarının tabiriyle 'EDHO' dizisindeki rolüyle dikkat çeken Cansu Melis Karakuş'un başına gelenler oldu.

 

 

Yerine başka bir isim aranıyormuş

Cansu Melis Karakuş, birçok vatandaşımız gibi Koronavirüs'e yakalanmış. Karakuş aynı zamanda '7 Melek' filminde başrol olarak görev alacakmış. Ancak Koronavirüs'e yakalanması nedeniyle başrolü kaçırmış. Hatta öyle ki yapımcılar çoktan genç aktrisin yerine başka bir oyuncu arayışlarına başlamış. Eğer bu karar Karakuş'un kendi isteği değilse neden aktrisin tedavi süreci beklenmemiş, biraz şaşırtıcı değil mi sizce de? Şimdi diyeceksiniz ki, "Bu, yapımcıların kararı, münferit bir olay..." Ama bence öyle değil. Çünkü "Korona testi pozitifse, boşverelim bu ismi, yerine başkasını bulalım" mentalitesi aslında hepimizi ilgilendiriyor. Cansu Melis Karakuş kendi isteğiyle "Ben tedavi sürecindeyim, o yüzden filme devam edemem" demediyse ve yapımcılar sırf Korona'ya yakalandığı için ondan vazgeçtiyse, bu durum aslında birçok çalışanı da yakınen ilgilendiriyor.

 

 

'Olağan şüpheli' olarak mı görülüyor?

Cansu Melis Karakuş pozitif çıkmış olabilir ancak gerekli tedavi sürecinden geçtikten sonra söz konusu filmde görev alabilirdi. Eğer Karakuş'un isteği dahilinde gerçekleşmediyse bu olay, o zaman neden yapımcılar bu kriz karşısında böyle sert bir karar verdi, anlamış değilim. Böyle bir haberle karşılaşınca insan ister istemez "Koronavirüs'e bir kez yakalananlar 'olağan şüpheli' olarak mı görülüyor?" diye soruyor. Ünlülerden sıradan vatandaşlara pek çok kişi Corona'ya yakalandı, yakalanıyor. E yani bu onların iş güvencelerini tehdit edecek bir durum mu? Virüsün genç-yaşlı, zengin-fakir dinlemediği ortadayken Cansu Melis Karakuş'un başına gelen bu olayın benzerlerini umarım görmeyiz. Ve elbette umarız aktris kendi isteğiyle projeden ayrılmıştır. İyi ihtimale sarılalım biz yine de...