Mimari projelerin yanı sıra, yoğun sanat çalışmaları ile de tanınan tasarımcı Canan Yolaç, heykelsi tasarımlardan oluşan mücevher markası “Canan Yolaç Stamboul ile geçtiğimiz hafta gerçekleşen ArtAnkara 8. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı’na katılarak  renk kattı. Birbirinden önemli sanatçı ve sanatseverin katıldığı   ArtAnkara Contemporary Sanat Fuarı’nda birbirinden özel koleksiyonlarını sergileyen Canan Yolaç, markasının ve tasarımlarının gördüğü yoğun ilgiden oldukça memnun kaldı.

CANAN YOLAÇ ULUSLARARASI ART ANKARA ÇAĞDAŞ SANAT FUARI’NDA

Farklı medeniyetlere ilgi duyarak çıktığı yolculuklardan taşıdığı egzotizm, mitolojik yaşamlar ve kişisel farkındalıklarının  markasının ikonik sembollerine ilham olduğunu her fırsatta belirten Canan Yolaç, eserlerinde antik mimariden ve mozaiklerden ilham aldığını vurguladı.

 

Collectable Art& Design bünyesinde katıldığı Ato Congresium’da gerçekleştirilen ArtAnkara Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı’nın  Türkiye’nin en büyük sanat etkinliklerinden biri olduğunu da belirtti.

RESİMALTI

Canan Yolaç Stamboul mücevher markası, giyilebilir sanat eserlerinden oluşan mitolojik ve heykelsi mücevherleriyle farklılık yarattı.haber:murat tamay