ÇAĞLA ŞİKEL VE DİDEM SOYDAN HAKAN AKKAYA NEW YORK DEFİLESİNDE PODYUMA ÇIKTI.

16.02.2019 - Cumartesi 06:20

Dünyaca ünlü modacımız ve modanın dahi çocuğu Hakan Akkaya Ticaret Bakanlığı desteğiyle, Türkiye Tanıtım Grubu işbirliğiyle New York Fashion Week’te Türk tekstilinin ve Türk tasarım gücünün büyüklüğünü Springs Studio'da gerçekleştirdiği   “GlamRock” adını verdiği  defilesiyle moda haftasının en görkemli şovuna imza atarak dünya  moda tarihine ismini altın harflerle yazdırdı.                                                                                        3 KEZ NYFW kapsamında defile yapan ünlü modacı arka arkaya New York Fashion Week takviminde yer alan ilk Türk modacı olarak  milli gururumuz oldu.

 

 

Defilede ünlü top model podyuma çıktı.Geçtiğimiz yıllarda  yaptığı New York Fashion Week defilelerinde Türk müziği kullanma alışkanlığını bu sene de bozmayarak  Barış Manço”Dönence” Zeki Müren “Yaralı Gönlüm”  şarkılarıyla  Dünyaya Türk müziğiyle seslendi.Hakan Akkaya, defilesinde 26 kadın, 18  erkek toplamda 44  kostüme yer verdi.180 parçalık  koleksiyonunun tanıtımında 40  yabancı top model podyuma çıktı.

 

 

“Glam Rock” koleksiyonunda siyahın yanısıra  ışıltılı griler, gold ve mavi renklerde kumaşlar kullanılırken,  deri kumaşların zımba ve spark materyallerle buluşması  koleksiyonun güçlülüğünü ortaya koydu. Koleksiyonda  10.000 adet spark ve zımba kullanıldı.Kostümler, kendi kumaşından özel yaptırılan platformlu  botlar ve çizmelerle kombinlenirken, aynı  kumaştan eldivenler ilgi çekici tamamlayıcı aksesuar olarak kullanıldı. Modern çizgilerde uyguladığı Tesettür giyim modasına farklı zarif yaklaşımı büyük  beğeni topladı.

 

New York moda haftasının dekorundan koleksiyonuna ve koreografisi ile en önemli organizasyonu olarak işaret edilen defileye katılan dünyaca ünlü yıldızlar güzellikleri ve zarafetleri ile geceye damgasını vurdu.
Koreografisini ünlü koreograf Uğurhan Akdeniz’in, moda direktörlüğünü  Anil Can'ın üstlendiği defilenin Pr ve  Marka danışmanlığı Selim Akar tarafından yapıldı. Uluslararası medya kuruluşlarının büyük ilgi gösterdiği defilede Hakan Akkaya ile  bir çok yabancı basının  röportaj yapması objektiflere yansıdı.New York Fashion Week gibi dünyaca ünlü bir moda etkinliğinde Türk modasının temsil edilmesinin önemine dikkat çeken Hakan Akkaya,  “Öncelikle destekleri için Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar PEKCAN’a, Tim ve Türkiye tanıtım kurulu  başkanı Sayın İsmail Gülle'ye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Bir Türk modacı olarak ülkem adına çok gururluyum” dedi.
Ünlü modacı  büyük şova imza attığı kendi defilesinin  ardından  koçluğunu üslendiği  12 Şubat 2019’da gerçekleşecek olan 4 genç Türk tasarımcı Buket Ozkalfalar Barut, Gokhan Ildeniz,Ece Kavran,Fırat Neziroğlu koleksiyonlarını tanıtacağı “Turkish Designers” karma defilesini yapmaya hazırlanıyor.Turkish Designers defilesinde ünlü  model Didem Soydan podyuma çıkdı.