MİSS TURKEY KRALİÇELERİ İDOLLERİNİN ÇAĞLA ŞİKEL OLDUĞUNU AÇIKLADI... KRALİÇELER ÇAĞLA ŞİKEL’İ ÖRNEK ALIYOR ÇAĞLA ŞİKEL BU AŞK BENİ TERK ETMEĞİ SÜRECE VE FİZİĞİM ELVERDİĞİ SÜRECE PODYUMDAYIM... BU AŞKA ZAMAN KOYMAM 20 SENE ÖNCE BU AŞK İLE BAŞLADIM İŞİME HALA AŞIĞIM

ÇAĞLA ŞİKEL, ŞEVVAL ŞAHİN, PINAR TARTAN, BUSE İSKENDEROĞLU, ECEM ÇIRPAN YILIN MODA GECESİ KARİYER FASHİON SHOW İÇİN PODYUMDA

Kariyer Eğitim Kurumları’nın düzenlediği Kariyer Fashion Show 30.yıl defilesindeÇağla Şikel, Miss Model of The World 2018 yarışmasında dünya güzeli seçilen Pınar Tartan, Miss Turkey Kraliçeleri Şevval Şahin, Buse İskenderoğlu, Ecem Çırpan podyuma çıktı.

1 yıl süren akademik moda eğitimlerini tamamlayan geleceğin moda tasarımcılarının bitirme projelerinin moda dünyasına sunulduğu Kariyer Fashion Show’da 180 looktan oluşan dev bir koleksiyon Swissotel The Bosphorus’da moda severler ile buluştu.

Tasarımından kalıp ve dikimine tamamen öğrencilerin kendilerinin yaptığı dev koleksiyonun Moda Direktörlüğü Özlem Süer, Stil Danışmanlığı Mert Yemenicioğlu ve Koreografi Yasin Soy tarafından gerçekleştiriliyor.

Çağla Şikel, Pınar Tartan, Şevval Şahin, Buse İskenderoğlu, Ecem Çırpan yanı sıra toplamda 40 modelin daha görev aldığı defilenin saç ve makyajları da yine Kuaförlük ve Makyaj bölüm mezunları tarafından tasarlandı. 10 Kuaför ve 10 Makyaj bölüm mezununun gerçekleştireceği backstage çalışmalarında da mezunlara Erdal Güvenç direktörlük yaptı.

Eğitim ve Sektör işbirliğinin en güzel örneklerinden biri olan Kariyer Fashion Show’u 1000 e yakın firma sahibi, tasarımcılar ve moda camiasının seçkin isimleri davetli olarak geceye katılım sağlarken, Survivor 2016 da dikkat çeken eski Miss Turkey Güzeli, program sunucusu Ezgi Avcı genç yeteneklerin bu özel gecesinin sunuculuğu üstlendi.

Podyumda yer alan Soft Suiting, Destination Dressing, Crystallised, ReBirth Deconstructed defile temaları davetliler tarafından büyük ilgi çekerek, beğeni topladı. Soft Suiting; Yenilikçi ve klasik tarzın güncel bir yorumu olarak karşımıza çıktı. Şık ve rahat detaylar açık tonlarla birleşirken, temiz hatlar ve ustalık isteyen dikimler ile blazer takımlar, elbiseler ve gömlekler ile yeni stil güncellemeleri sunuldu. Destination Dressing; Nereye gitmek istersiniz? Tropik bir ada, safari ya da tematik bir etkinlik seyahati… Modern gezginler için farklı tasarımlar ile karşılaşıldı. Crystallised; Final sahnesinin olduğu temada çok ince işçilik ile hazırlanmış couture elbiseler, bluzlar ve pantolon ceket takımları sunuldu. ReBirth Deconstructed; Giysiler yeniden doğdu; fakat bir Frankestein gibi. Farklı giysi parçaları bir araya getirilerek yepyeni giyimlere dönüşürken, çok parçalı detaylar, denim kumaşın şık ve rahat duruşu ile eğlenceli bir koleksiyon moda severlere sunuldu.

 

 

Defile sonrası Çağla Şikel, Pınar Tartan, Şevval Şahin, Buse İskenderoğlu ve Ecem Çırpan objektif karşısına geçti. Çağla Şikel; “Genç tasarımcı arkadaşlarımızın heyecanını yükleyerek yürüyeceğiz bugün podyumda. O yüzden de çok heyecanlıyız bugün… Onların hayal ettiği gibi yürüyebilmek, görmek istediği gibi olabilmek aslında bizim buradaki en önemli işimiz. Biz onların hayallerini gerçekleştirmek için buradayız bugün. Hem de böyle güzel bir gecenin bir parçası olmak çok heyecanlı, çok güzel. Çok güzel bir şov sizi bekliyor.” Dedi…

Basının şuan yanınızda yeni Türkiye güzelleri var. Siz de eski Türkiye güzelimizsiniz diye belirtmesinin üstüne Top Modellerin Kraliçesi Çağla Şikel;  “Onlarla defileye çıktığım için çok mutluyum, bence onlarda benimle çıktıkları için çok mutlulardır. Yeni nesil modellere çok ihtiyacımız var. İşte karşınızda, hepsi birbirinden güzel. Yolunuz açık olsun. Ben 20. Yılımı devireceğim…” dedi. Çağla Şikel’in bu övgü dolu sözlerinin üzerine yeni nesil modellerden Pınar Tartan; “İdolümüz, hem karakteri hem podyumdaki duruşuyla.” Dedi.

Şevval Şahin; “Çok seviyorum küçüklüğümüzden beri, şuan çok mutlu ve gururluyum” Buse İskenderoğlu; “Bu benim ilk kariyer defilem, Çağla Şikel ile yürümek çok gurur verici.”dedi. Ecem Çırpan ise; “Catwalku ondan öğrendim, o bizim Kraliçemiz” dedi…

 

“Podyumları ne zaman bırakacaksınız ?” sorusuna ise ünlü top model Çağla Şikel; “Böyle bir zaman, nokta koymak çok yanlış olur. İnsan sevdiği, âşık olduğu şeye nokta koyamaz. Sınır koyamaz. Bu aşk burada bitecek diyemez. Sizler beni görmek istediğiniz sürece, ben hala heyecanlandığım sürece ne bu aşk beni bırakabilir. Ne de ben onu… Tabi ki fiziğimin el vermediği, kendimi kötü hissettiğim zaman bir nokta koyulacaktır ama buna bir zaman koymak çok yanlış olur. 20yılımı verdim tamam artık yeter diyebileceğim bir kıvamda değilim şuanda… Zaten çok sık defileye çıkmıyorum ama böyle özel gecelerde podyumda olmak beni çok mutlu ediyor. Tabi ki dışarısı ayrı, çocuklarım ayrı dışardaki hayatımda beni çok mutlu ediyor ama burada yaşadığım apayrı… 2019 planım, çocuk büyütmek, çalışmak ve sağlık dilemek…”dedi.