Kurban Bayramı'nın 1. gecesi Bodrum'daki Azka Otel'in sahnesinde ses teknisyenlerinin hatalarına sahneden tepki veren Türk Sanat Müziği'nin Diva'sı Bülent Ersoy için bazı medya kuruluşları "Bülent Ersoy'dan sahnede orkestrasına hakaret" başlıkları atmıştı. 

BÜLENT ERSOY’UN MAESTROSUNDAN TEPKİ!

Diva, Kıbrıs’daki konserinde gazeteciler sorunca durumu anlatmış, ses teknisyenlerinin hatası olduğunu söyleyip “Orkestra değil, ses teknisyenine sahneden seslendim… Tarkan şarkısı playbackdi, ben içerden okuyarak çıkıyorum. Ben çıkmayınca, ses teknisyeni şarkıyı kesmiş” diyerek esprili bir şekilde sahnede yaşanan durumu anlatmıştı. 
 
MAESTRO ONUR ÖZELÇAĞLAYAN, SOSYAL MEDYASINDAN AÇIKLAMA YAPTI! 
 
Bülent Ersoy’un 12 yıldır birlikte çalıştığı orkestrasının şefi Onur Özelçağlayan, bugün sosyal medya hesabından üzüntüsünü anlatan bir açıklama yaptı. 
 
Onur Özelçağlayan, bazı medya kuruluşlarının haberlerini okutabilmek için yanlış başlıklar attığını ifade ederek: “Sn. Bülent Ersoy’un Orkestra Şefiyim. Kurban Bayramı’nın ilk gecesinden beri medyanın ‘Bülent Ersoy’dan sahneden orkestrasına hakaret’ başlığıyla yayınladığı görüntülerde ve haberlerde; bahsettiğiniz gibi Sn. Diva orkestrasına değil, ses teknisyenlerine ‘haklı olarak’ kızıyor ve teknisyenlerin yaptıkları bu büyük hatayı son röportajında Kıbrıs’da açıklıyor. Profesyonellik hata kabul etmez, hele Bülent Ersoy gibi bir ustanın sahnesinde hiç etmez. 
Buna rağmen, benim gibi bu işi son derece ustalıkla ve profesyonelce 12 yıldır yapan, hem de Bülent Ersoy gibi bir otoritenin maestroluğunu yapmaya devam eden bir müzisyeni ve orkestrasındaki üstad isimleri, küçük duruma düşürdüğünüzü ve mesleki onurumuza zarar verdiğinizi hiç düşünmüyorsunuz!
Madem Sn. Diva benden ve orkestramdan memnun değil, neden 12 yıldır benimle çalışıyor?” 
dedi. 
 
BEN TÜRK MÜZİĞİNDE YÜKSEK LİSANS YAPMIŞ BİR AKADEMİSYENİM! 
Onur Özelçağlayan tepkisini şu sözlerle sürdürdü: “Ben Türk Müziği üzerine Yüksek Lisans yapmış bir akademisyenim. Bu dönemin en iyileri biz olduğumuz için tercih ediliyoruz. Benim sosyal medya hesaplarıma bakarsanız haber yaptığınız olayın 3 dakika sonrasında bana ve orkestrama övgüler yağdırıyor. Sosyal medyamda yayınladım” dedi. 
 
ONUR ÖZELÇAĞLAYAN’IN İNSTAGRAM HESABINDA BAHSETTİĞİ VİDEONUN LİNKİ: https://www.instagram.com/p/B1Dhk7AHF8b/?utm_source=ig_web_copy_link