Türk Sanat Müziği'nin ''Diva''sı Bülent Ersoy ve başarılı şarkıcı Fatih Ürek geçtiğimiz akşam Günay Restaurant'ta muhteşem bir konsere imza attılar.

BÜLENT ERSOY’DAN GÖNÜLLERİ FETHEDEN KONSER

Günler öncesinden rezervasyonların tükendiği gecede ilk olarak sahneye Fatih Ürek çıktı. Enerjik sahne performansı ile Günay Restaurant’ı hınca hınç dolduran müzikseverleri coşturan Ürek, yaklaşık bir saatlik programının ardından mikrofonu Sanat Müziğinin Diva’sına teslim etti.
Fatih Ürek‘in ardından sahneye çıkan Bülent Ersoy, kendisini izlemeye gelen sanatseverlere tam anlamıyla bir müzik ziyafeti çekti. Ara ara saç ve makyajı ile ilgili sorun yaşayan Diva, aynasını eline alıp makyajını sahnede tazelerken, programının ortalarına doğru kuaförünü sahneye davet edip saçlarını toplattı. Bu hallerine gülen seyircilerine ”Gülün bakalım gülün, ben bilirim size ne eziyetler edeceğimi.” sözleriyle takılan Bülent Ersoy, saatler on ikiyi geçtiğinde ise sahnesini yarıda kesti. Seyircilerin merak dolu bakışları arasında ”Saat gece yarısını geçti. Bugün öğretmenler günü. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin bu özel gününü canı yürekten kutluyorum. Aramızda öğretmenler varsa lütfen isteklerini yazıp göndersinler. Bu gece onlar ne arzu ederlerse dilim döndüğünce söylemeye çalışacağım.” açıklamasını yapan Diva, bu sözlerinin ardından uzun süre ayakta alkışlandı.
Programı boyunca öğretmenler tarafından gönderilen tüm istek parçaları seslendiren Ersoy, bazı şarkıları seslendiremeyeceğini anlayınca ise programını yarım saat uzattı. ”Biz söz verdik mi tutarız.” dedikten sonra seyircilerin arasına karışan Bülent Ersoy, kendisi ile fotoğraf çektirmek isteyen hiç bir hayranını geri çevirmedi.
İki saat kaldığı Günay Restaurant sahnesinden alkışlar eşliğinde inen Diva, şarkıları ile kulakların pasını dilerken, samimiyeti ve muhteşem performansı ile de gönülleri fethetti.
Kaynak: Editör: İlayda Kaplan