Kariyer Eğitim Kurumlarının ‘Mayo ve İç Giyim Tasarımı’ masterclass öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Sensation Nature’ temalı koleksiyon, önceki akşam modaseverlerin beğenisine sunuldu. Türkiye’nin önemli moda tasarımcılarından Cihan Nacar eğitmenliğinde ve TİGSAD iş birliğinde hazırlanan koleksiyon, iş, sanat ve cemiyet hayatından önemli isimleri bir araya getirdi.

BOĞAZ’DA MODA RÜZGARI

Kuruçeşme Oligark’ta düzenlenen defilenin kreatif direktörlüğünü de üstlenen Nacar, kreasyonun aylar süren çok özverili bir çalışmanın ürünü olduğunu belirterek, emeği geçen Mayo Tasarımı masterclass öğrencilerine teşekkür etti.

Nacar, defile dolayısıyla yaşadığı büyük heyecana işaret ederek, “Koleksiyonların tümü öğrencilerin el işçiliğiyle yapıldı. Ana teması ‘Sensation Nature’ olan defilede, öğrenciler Kızılderili, Afrika kabileleri ve anka kuşu gibi temaları işledi. Altı aylık yoğun bir çalışmanın sonunda kreasyon hazırlandı. Sektörden birçok başarılı isimden tavsiyeler alınarak ilerlenen bir çalışma süreci oldu” ifadelerini kullandı.

Taş yapıştırma, lazer kesim, makrome, ve 3 boyutlu detayların hakim olduğu 24 parçalık koleksiyonu, Ece Begüm Yücetan, Hande Taşkın ve Türkan Geyik’in de aralarında olduğu 24 manken tanıttı.

Jürinin seçtiği bir tasarımcıya moda eğitimi bursu verilecek

Defile kapsamında ayrıca Sibel Arna, Cihan Nacar, Emel Yıldırım, Filiz Öcal, Neslişah Yılmaz, Şansım Adalı, Burçin Akgün Ünaldı, Ezra Çetin, Tuba Çetin, Rana Demir, Mehmet Gümüş, Nihan Peyker, Neslihan Yeldan ve Berk Kutengin’den oluşan özel jürinin değerlendirmesi sonucu, seçilen en iyi ürünün tasarımcısına, moda eğitim bursu ve staj imkanı sağlanacak.

Moda Tasarımcılar Birlik ve Dayanışma Derneği ile Kariyer Eğitim Kurumları’nın iş birliğinde bu yıl ilki düzenlenen ‘Fashion Days’in kapanış defilesinde sergilenen kıyafetler, izleyenlerin beğenisini kazandı.

rat