BİLGİ Fashion Show Genç modacılar podyumda rüzgar estirdi

19.07.2018 - Perşembe 12:36

BİLGİ Moda Tasarımı Bölümü 2017-2018 mezunu 18 öğrencinin 50 tasarımının sergilendiği defile, santralistanbul Kampüsü’nde düzenlendi. Tema belirlenmesinden geliştirilmesine, tasarımların dikiminden kuliste mankenlerin hazırlanmasına kadar A’dan Z’ye bir öğrenci projesi olan BİLGİ Fashion Show, profesyonel defileleri aratmadı.

 

Gecede mezun öğrenciler, Ann Usman, Aybike Gürsu, Bahar Seda Cengiz, Bilgehan Yılmaz, Büşra Nur Özger, Ceylin Tokatlıoğlu, Çağdaş Yöntem, Deniz Yahyabeyoğlu, Ege Naz Karaakın, Ferdi Akyol, Gamze Tığlı, Gizem Öksüz, Hatice Aslan, Koral Sagular, Nisan Lal Altuğ, Şimal Kalemci, Tuğçe Nur Şenaydın ve Zeynep İlkim Kasarcı koleksiyonlarını sergiledi.

Mimari, sinema, resim sanatı, kültürel ikonlar ve sosyal trendler gibi çeşitli kaynaklardan beslenerek tasarımlar ortaya koyan öğrencilerin defileye hazırlık süreci aylar önce başladı. Öğrenciler, bir kavram veya temadan yola çıkarak fikir geliştirip koleksiyonlarını tamamladılar. Öğrenciler bitirme projesi jüri sunumları ile tasarımlarını geliştirdiler ve defile aşaması için hazırladılar. Koreografi: ferhan aral