“BARIŞ AKARSU MERHABA” FİLMİNİN İLK FRAGMANI YAYINLANDI.. FRAGMAN BEĞENİ REKORU KIRDI…

19.10.2022 - Çarşamba 08:13

Hayatının baharında, şöhretinin zirvesindeyken geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren pop rock müziğin efsane ismi Barış Akarsu'nun yaşam öyküsünü anlatan "Barış Akarsu Merhaba" filminin merakla beklenen ilk fragmanı yayınlandı.

Daha önce paylaşılan teaserları da ilgi odağı olan filmin ilk fragmanı da büyük beğeni topladı ve sosyal medyada tıklanma rekorları kırdı.

Vizyona girmesine sayılı günler kala fragmanı izleyen Akarsu hayranları, filme övgüler yağdırarak sinemada izlemek için sabırsızlandıklarını vurguladılar.

Müzikseverlerin özlemle beklediği filmin afişini ise sanatçının hayranları belirlemişti. "Barış Akarsu Merhaba" filminin instagram sayfasından paylaşılan üç afiş arasından seçilen afiş oylamasına binlerce kişi katılmıştı.

Barış Akarsu’yu İsmail Ege Şaşmaz’ın başarıyla canlandırdığı yapımda, Almila Ada, Şafak Pekdemir, Hüseyin Avni Danyal, Ebru Nil Aydın, Metin Coşkun, Aslıhan Kapanşahin ve Burak Satıbol rol alıyor.

Yapımcılığını Fikri Harika Production ve Aytaç Medya’nın üstlendiği, yönetmenliğini Mert Dikmen’in yaptığı  filmin senaryosunu ise Mert Dikmen ve Can Anar yazdı. Filmin  müziklerini ise Eser Taşkıran ve Mehmet Can Erdoğan yaptı.

Filmde İsmail Ege Şaşmaz, oyunculuğu kadar sesiyle de adından söz ettirecek. Barış Akarsu’nun hayatını izlerken duygusal anlar yaşayacak hayranları, İsmail Ege Şaşmaz’ın seslendirdiği şarkılarla müzikte nostaljik bir yolculuğa çıkacak.

SES YARIŞMASIYLA DEĞİŞEN BİR HAYAT 

 Amasra'da 29 Haziran 1979'da dünyaya "merhaba" diyen Barış Akarsu'nun hikayesi, müzik yolculuğuna yön veren Ereğli'deki günlerinden, yaşamının dönüm noktasını oluşturan İstanbul'daki ses yarışmasına uzanıyor. Film, Barış'ın "Yalancı Yarim" dizisi için bulunduğu Bodrum'da noktalanan; tamamlanamayan hayallerine, yarım kalmışlıklarına ışık tutuyor...

ADINI BARIŞ MANÇO'DAN ALDI

 Remzi Dedesi ile balığa çıkan, tuttukları balıkları ailesiyle keyifle yiyen küçük Barış'ın daha çocuk yaşlarda müziğe olan ilgisi, ailesinin gözünden kaçmaz. Adını da zaten Barış Manço'dan almıştır... Dedesi, lise mezuniyeti için ona hediye olarak bir gitar bir de çok sevdiği Halikarnas Balıkçısı'nın "Aganta Burina Burinata" kitabını alır. Ama o hediyeleri vermeye yetmez ömrü… Dayanamaz kalbi… Barış, ne o kitabı yanından ayırır ne de dede nasihatı olan ve filme de damga vuran o özlü sözü: ''Tek bir şey ol, en iyisini ol.'' 

“Barış Akarsu Merhaba”nın büyük ilgi gören 1. fragmanı linki ise şöyle:

https://youtu.be/UywgASzTMS4