Ayşe Gedikoğlu'nun hazırladığı "Kadın ve Çiçekler" defilesi düzenlendi.

05.08.2018 - Pazar 10:17

Kadının yaşadığı zorlukları ve kadın şiddetinin arttığı günümüz yaşamında her bir kadının bir çiçek kadar güzel olduğunu vurgulamak isteyen Tasarımcı Ayşe Gedikoğlu, her kadının bir çiçek olduğunu belirterek rengiyle, ışığıyla, güzelliğiyle de bu dünyayı aydınlatmaya devam edeceğini belirtti.  .

Defile için 85 kıyafet hazırladıklarını belirten Ayşe Gedikoğlu, kadınların çiçek olduğunu düşünerek böyle bir koleksiyon hazırladıklarını söyledi. Gedikoğlu, "Kadının aynı zamanda narin bir çiçek ve bir doğurganlık olduğunu da vurgulamak istedik. 15 mankenimiz var. Bu sene biraz daha güncel ve otantik kıyafetlerimizi öne çıkardık. Anne, kız, anneanne, torun kıyafetlerimiz var." dedi.

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü'ndeki defilede koton ve ipek kumaşlarla hazırlanan kıyafetleri mankenlerin yanı sıra tiyatro oyuncusu Oya İnci’de sergiledi. Tasarımcı Ayşe Gedikoğlu’nun “Kadın ve Çiçekler” temalı defilesinde ayrıca yer alan mankenler; Özlem Ersoy, Nilgün Akı, Funda Öncü, Gözde Demiral, Selda Can, Alena, Elif Olgaç, Perihan Öztabak Özelbey, Özge Tezer, Çınla Gedikoğlu, Cansın Yunt , Nergis Oğuz’du. haber:alifikret er