Arka arkaya gelen oyuncu intiharları sonrası uzmanlardan uyarı geldi

30.09.2023 - Cumartesi 07:54

Arka arkaya gelen oyuncu intiharları sonrası uzmanlardan uyarı geldi

" Haftada bir destek almaları gerekiyor"


Son dönemde arka arkaya iki ünlü oyuncunun intiharı ve trajik ölümleri üzerine uzmanlardan oyunculara uyarı geldi . Uzman psikologlar özellikle göz önünde bulunan ve sonrasında projelerde yer alamayan oyuncuların psikolojik destek almaları gerektiğinin altını çizdiler.

DurakMedya'dan Mustafa Barış Durak'ın özel haberine göre intihar eden oyuncu Merve Kayaalp ve Seda Fettahoğlu'un ölümlerinden sonra gözler oyuncuların psikolojisilerine çevrildi. Uzman psikologlar özellikle ünlü oyuncuların projelerinin bittikten sonra uzun süre yeni bir projede yer bulamayınca psikolojik destek hizmeti almalarını önerdiler. Psikolog Oğuzhan Genç , oyuncuların düzenli olarak destek almalarını önererek şunları söyledi.
" Projede yer almadıkları süre uzadıkça psikolojik sağlıkları ve kaygı düzeyleri olumsuz etkilenebilir. Boşluk hissine kapılabilir ve geleceğe yönelik umutsuz hissedebilirler. Bu sebeple projede yer aldıkları veya almadıkları dönemde düzenli olarak psikolojik danışmanlık almaları önemli" dedi.

Arda Kural sahillerde yaşıyordu

Yerli Leonardo Di Caprio olarak anılan Arda Kural, bir döneme damga vurmuş ‘Emret Komutanım’, ‘Lise Defteri’, ‘Eyvah Kızım Büyüdü’ gibi yapımlarla adını duyurmuştu. Arda Kural bir dönem psikolojik sıkıntılar yaşayarak ekranlardan uzaklaşmıştı. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde de tedavi gören Kural bir dönem sahillerde yaşamıştı.