Eğitim Kültür ve Araştırma Vakfı (EKAV),  Zeynep Öztürk’ün ‘Bakarken II’ isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. 9 Nisan – 7 Mayıs tarihleri arasında Ekavart Gallery’de gerçekleşecek olan sergide, Anadolu’da yetişen 14 farklı çiçeğin hikâyesini ele alınıyor. 

ANADOLU’NUN ÇİÇEKLERİ ZEYNEP ÖZTÜRK’ÜN MOTİFLERİNDE HAYAT BULUYOR

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim–İş Öğretmenliği Öğretim Görevlisi Öztürk, eserlerinde sevgi ve coşkusunu motiflerle tuvaline aktarırken, belli bir düzen anlayışında da tekstil altyapısını da içine alıyor. Küçük, ince ayrıntılarla verdiği geometrik motifler ve renk ahenkleriyle insanı iç yolculuğa çıkaran sanatçı,  doğayla, tarihle ve gelenekle kurduğu birliktelik, onun fırçasıyla çağdaş bir arayış içinde sentez olarak öne çıkıyor.
Bu serginin büyük bir öenmi olduğunu söyleyen Zeynep Öztürk, Ekavart Gallery’de sergilenecek 14 eserin satışı ile elde edilecek gelirin tamamının “Elim Sende Platformu” üzerinden SMA’lı çocukların tedavisi ile EKAV Vakfı’nın sanat dalında eğitim gören bursiyerlerine aktarılacağını belirtti.
Öte yandan sergiye Ahmet Güneştekin, Arzu Özal, Arzu Yılmaz, Elif Nezir Yalınkılıç, Canan Hatunoğlu, Zeynep Öztürk, Aslıgül Karaçak, Sevil Eroğluer,  Selen Öztürk, Fatih-Esra Öztürk, Fatma Aydoğdu, İnci Aksoy, Canan Şirin, Özlem Başoğlu, Tuna Öztürk, Özlem Zehebi, Sıla Öztürk, Şenay Abacı Turgut, Zeynep Germen, Şenay Abacı Turgut, Sibel Taşındı gibi isimler katıldı.
“Bakarken II” sergisi 7 Mayıs 2022 tarihine kadar Ekavart Gallery’de görülebilir.
 HABER: Murat Tamay