Yıllarca “Siyaset Meydanı” ile ekranlara çıkan usta gazeteci Ali Kırca bu kez TV ekranından salondaki meydana ‘Hayatı Paylaşmak İçin…’ sloganıyla “Hayat Meydanı” ile çıkıyor. Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen ve 25 Mart pazar gecesi halka açık ve ücretsiz olarak yapılacak etkinlikte Müslüm Gürses anılacak. Hayatına tanıklık eden en yakın dostları her yönüyle en ücra mahalleden, en lüks salonlara ulaşabilen Müslüm Baba’yı “Hayat Meydanı”nda anlatacaklar.

Ali Kırca “Hayat Meydanı”nda Müslüm Gürses’i anıyor…

Ali Kırca tarafından uzun yıllar hazırlanıp sunulan ve reyting rekorları kıran tartışma programı “Siyaset Meydanı” bu kez “Hayat Meydanı” adıyla meydanlara tekrar geri dönüyor. Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen “Hayat Meydanı” 25 Mart Pazar gecesi saat 20.00’de ilk kez halkın karşısına Ali Kırca ile çıkmaya hazırlanıyor. Kartal Soğanlık Kültür Merkezi’nde halka açık ve ücretsiz olarak yapılacak olan gecede müzik dünyasının usta yorumcusu Müslüm Gürses anlatılacak. Uzun bir hazırlık döneminden sonra hayata geçirilen “Hayat Meydanı” her ay çok özel isimler ve konular ile halkın karşısına ikinci kez çıkıyor.
Ustayı eşi ve dostları anlatacak…
Ali Kırca “Hayat Meydanı”nda anacakları Müslüm Gürses’i yakın arkadaşları ve dostları ile anlatacak. Ali Kırca’nın konukları eşi Muhterem Nur, yönetmen Ezel Akay, müzik yapımcısı Muhteşem Candan, şair ve söz yazarı Ahmet Selçuk İlkan, gazeteci Nurettin Soydan, sanatçı Elif Kaya ve İstanbul Arabesque Project müzik grubu. Etkinlik çerçevesinde özel olarak hazırlanılan Müslüm Gürses’in sanat yaşamının anlatıldığı bir belgesel gösterimi de yer alacak.