Ahmet Kural ve Murat Cemcir, yeni filmleriyle seyirciyi şaşırtmaya hazırlanıyor. Ünlü ikili, 2 Mart’ta vizyona girecek “Ailecek Şaşkınız”da ilk kez zengin rolünde sevenlerinin karşısına çıkacak. Kural ve Cemcir’le “Bu bir Bursa filmi” diye tanımladıkları projenin detaylarını konuştuk.

Ahmet Kural: Aşka inandım ama hiç âşık olmadım

Yeni filminiz “Ailecek Şaşkınız” hayırlı olsun. Ailecek şaşıracak mıyız izlerken?
Murat Cemcir: Çok şaşıracaksınız. Değişik bir film oldu. Bu benim değil, fragmanı izleyenlerin lafı. “Nasıl buldun?” diyorum izleyenlere, “Değişik” diyorlar. “Nasıl yani, kötü anlamda mı?” diyorum, “Yok abi çok komik” diyorlar. “Düğün Dernek mi, bu mu?” diyorum, “Farklı filmler, alakası yok” diyorlar. Genel olarak izleyen herkes çok beğendi. Şu ana kadar yapmış olduğumuz hiçbir filme benzemiyor “Ailecek Şaşkınız”.
Ahmet Kural: Şehir komedisi çektik bu sefer. İki düzgün giyimli adamı oynuyoruz. Bursa’nın en önemli genç işadamları rolündeyiz.
◊ Filmlerinizdeki fakir rollerinden sonra, zengini oynamak sizi zorladı mı?
Ahmet: Yok, zorlanmadık. Lamborghini vardı altımızda bir defa, çok güzeldi…
Murat: Sen direksiyonda olduğun için öyle diyorsun. Ben yan koltukta oturduğum için çok dar geldi bana. İnmesi bir dert, binmesi bir dert… Tamam çok güzel yapmışlar da, araba bir garip. Hakikaten çatalı göstermeden inilmiyor arabadan, imkansız. Paranla rezil oluyorsun ya!
◊ Sinemaseverler bu filmde neler bulacak?
Murat: Bir kere çok farklı bir Ahmet Kural görecekler. On parmağında on marifet var bu kez. Oynadığı, çok renkli bir karakter.
Ahmet: Evet spor yapan, ata binen, çiftliği olan, kavgayı seven, aşçılık sertifikası bulunan donanımlı bir karakter. Çok eğlendik çekerken. En çok hazırlandığım film de bu oldu. 10 ay sürdü role hazırlanmam, ortaya tertemiz bir film çıktı. Görüntüden çok memnunuz, ikimiz de çok güzel görünüyoruz. Öncekilerde atletle geziyorduk.
Murat: Ama bu filmde de yine Ahmet’in külotla kalma sahnesi var.
Ahmet: Boxer dersek ona… Her filmde bir külotla kalma durumu oluyor maalesef.
◊ Filmde pantolonlarınızın paçası da kısa. Futbolculara mı özendiniz?
Murat: Evet, kesinlikle! İsmini vermeyeyim birkaç futbolcu arkadaştan gördüm. Şaka bir yana, hiç bana göre kısa pantolon. Giyemem.
Ahmet: Aslında denemek, “Bende nasıl duruyor” diye görmek istedi ama kendine yakıştıramadı. Gerçekten üzerinde emanet durdu.

Ahmet Kural: Aşka inandım ama hiç âşık olmadım

ÇEKİMLERDE BİNDİĞİM
AT BENİ KAÇIRDI!
◊ Çekimler sırasında sizi en çok zorlayan sahne hangisiydi?
Ahmet: At sahnesinde at kaçırdı beni! (Gülüyor) Asfalt yolda çekimimiz vardı. Atın çekim aracını geçmemesi lazımdı aslında ama gaza geldi, hızlandı. Korkudan bembeyaz oldum. Yarış atı olduğu için fazla ısınma turu yaptırmışlar sanırım.
Murat: Gökdelen sahnesi de zordu. Liseye gittiğimiz yıllardaki hallerimiz var filmin başında. Gökdelenin 40’ıncı katından sarktık, hani cam siliciler vardır ya, öyle. Aşağı baktığın an aklın gidiyor yani. Bende yükseklik korkusu yok ama neticede iki tane ipe bağlısın. O sahne de çok zordu.
Ahmet: Ben o sahneyi çekemezdim.
◊ Bu arada Ahmet Bey, fragmandan gördüğümüz kadarıyla epey kas yapmışsınız…
Murat: Evet, yaptı. Bazıları baklava, bazıları sütlü tatlı. Benim göbeğim tavukgöğsü.
Ahmet: Sırf o sahne için 10 ay öncesinden başladım çalışmalara işte. “Düğün Dernek”te selülitlerim vardı düşünün!
◊ “Ailecek Şaşkınız”ın devam filmini çekmeyi düşünüyor musunuz?
Ahmet: Seyirci severse tabii ki isteriz. Çünkü çok eğlenceli bir film.

Murat: Biz seyirciyle ortak karar alıyoruz. Onlar severse, ikincisini yapmak isteriz tabii ki.
SAADET ÇOK DONANIMLI
ARADIĞIMIZ KİŞİ OYDU
◊ Son dönemde iddialı isimlerin filmleri vizyona girdi. Ama ne Şahan Gökbakar “Kayhan”da ne de Cem Yılmaz “Arif v 216”da beklenen gişeyi yakalayabildi. Sizin böyle bir endişeniz var mı?
Ahmet: Her an her şey olabilir. Seyirciye bağlı. Biz “Düğün Dernek”le 7 milyon gişe yapmayı da beklemiyorduk. Öyle bir hayalimiz yoktu. Ama bu filme güveniyoruz. Çok içimize sindi.
Murat: Aslında çok da ilgilenmemek lazım işin o tarafıyla. Ben filmin çok sevileceğine inanıyorum.
◊ Filmde Saadet Işıl Aksoy eşlik ediyor size. Nasıldı onunla çalışmak?
Ahmet: Saadet çok profesyonel. Fransızca konuşuyorsun Fransızca, İtalyanca konuşuyorsun İtalyanca cevap veriyor. O kadar donanımlı ki kız. O kadar iyi oyuncu ki, çok kolaylaştırdı işimizi. Aradığımız kişi oydu zaten.
Murat: Öyle oyuncularla çalıştığınız zaman siz de rahat oluyorsunuz, sahne de çok yukarı çıkıyor.
◊ Her ne kadar sizin içinize sinse de negatif yorumlar olacaktır mutlaka. Hazırlıklı mısınız bunlara?
Murat: Dünyanın en güzel filmini de yapsan eleştiri olacak mutlaka. Yoksa yanlış yaptığımızı nasıl bileceğiz ki?
Ahmet: Bir filmi herkes beğenmez zaten.