En başarılı ajans ağı kategorisinde ödülün sahibi McCann Worldgroup olurken, en başarılı ajans olarak McCann Bükreş seçildi

    25. Golden Drum Festivali Ödülleri sahiplerini buldu

Uluslararası Yaratıcılık Festivali, Golden Drum bu yıl 25’inci kez, Slovenya’da gerçekleşen keyifli bir etkinlikle sektörün önde gelenleriyle buluştu. 1.200’e yakın kreatif çalışmanın kıyasıya yarıştığı festivalde bu yıl toplam 26 Golden Drum, 50 Silver Drum ve 12 Büyük Ödül verildi.

Festivalin iki ana kategoriden oluşan WHAT ve WHY yarışmasının kazananları ödül töreninde açıklandı. “the best of WHAT” ödülü F. Reach grubundaki ‘Bihor Couture’ çalışması ile McCann Bükreş’e verilirken, W. Innovative grubundaki DDB İspanya, ‘Finding Fariña’yla “the best of WHY” ödülünün sahibi oldu. 180heartbeats + JvM ajansı ise ‘Unbreakable Rainbow’ ile Z. Social good grubunda “the best of good” ödülünü aldı.

Puanlarla da değerlendirme yapılan Golden Drum Festivali’nde McCann Worldgroup 175 puanla, en başarılı ajans ağı kategorisinde Golden Net ödülüne layık görüldü. En başarılı ajans kategorisinde Golden Rose ödülü 91 puanla McCann Bükreş’in olurken, en başarılı bağımsız ajans kategorisinde 43 puanla Polonya’dan 180heartbeats + JvM, Varşova oldu. Diesel ise, 89 puanla Brand Grand Prix ödülünü aldı.

Özel ödüller kategorisinde, Golden Drum Adriatic ödülü #Unwanted’la McCann Belgrad ve McCann Podgorica’nın olurken; Silver Drum Adriatic ödülü ise One Poster For Peace çalışmasıyla New Moment New Ideas Company Belgrad’ın oldu; Bronze Drum Adriaticödülünü ise #check it çalışmasıyla Publicis Belgrad ajansı aldı.

Golden Watch ödülü ise ‘Bihor Couture’ kampanyası ile McCann Worldgroup Global Kreatif Yönetici Direktörü ve Avrupa Yaratıcı Liderlik Konseyi Başkanı Adrian Botan’a ve McCann Worldgroup Romanya’nın CCO’su ve McCann Orta ve Doğu Avrupa (CEE) Bölge Kreatif Direktörü Cătălin Dobre’ye verildi.

Young Drummers Yarışması’nın kazananı, yaratıcı çözümleri ‘The secret treasure of Istria’ile Dániel Szász ve Sándor Szabó’nun oldu. ‘Musical Landscape’ adlı yaratıcı çalışmasıyla Igor Pogorevici ikinci sıraya yerleşirken, ‘Hear Tartini in every step’ projesiyle ile Kristina Simeonova ve Maya Zlatkova üçüncü sırada yer aldı.