2021’in Kral ve Kraliçesi taç giydi

08.07.2021 - Perşembe 07:48

70’li yılların efsane Ses ve Hayat dergileri tarafından düzenlenen, “Sinemanın Kral ve Kraliçesini” seçerek Yeşilçam’a pek çok oyuncu kazandıran efsane yarışma ‘Artiz Yarışması’ günümüzde “Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması“ adıyla düzenleniyor. Müjdat Gezen Sanat Merkezi (MSM) nin katkılarıyla, Vizyon Production ve Bonart Ajans işbirliğiyle önceki gece Bodrum Samara Hotel’de düzenlenen ve Kırmızı Halı röportajlarını Şeniz Ulusoy’un yaptığı, Ayça Kuru ile Tayyar Işıksaçan’nın birlikte sundukları gecede toplam 24 kişiden oluşan bay ve bayan aday jüri üyeleri önünde ter döktüler.

Sinema ve dizi sektörüne yeni yüzler kazandırmayı hedefleyen yarışmanın jüri üyeliği koltuğunda ise ünlü isimler yer aldılar. Tamer Karadağlı (Juri Bşk.), Salih Güney, Wilma Elles, Volkan Severcan, Coşkun Sabah, Bahar Öztan, Berrin Can (Samara Hotel Sahibi), Dr. Servet Terziler (Esteworld Yön.Krl.Bşk.), Menekşe Kankavi (Garal Tekstil Yön.Krl.Bşk.), Tansel Aksoy (Arthub Sanat Merkezleri Yön.Krl.Bşk.), Av.Kasım Aksoy ve Muammer Kapucuoğlu (Klass Magazin Dergisi)’nun jüri üyesi oldukları final gecesinde adaylar mini skeçler oynayıp Daniel’s Paris ve modacı Erbay Ekinci’nin  kıyafetleri ile defile yaparak hünerlerini ortaya koydular. Bodrum Torba Samara Hotel’de bir hafta kampa giren adaylar yönetmen Avni Tükütoğlu’ndan oyunculuk, Ayça Kuru Akademi’nin sahibi Ayça Kuru’dan da imaj, zarafet, yürüyüş ve duruş dersleri alarak yoğun bir programa katıldılar.

Jüri önünde seçilebilmek için ter döken adaylar arasından İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema TV Bölümü öğrencisi 22 yaşındaki Tutku Topaç “Kraliçe” ünvanı alırken, Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret  Bölümü öğrencisi 22 yaşındaki Ferdi Sattı da “Kral” ünvanını aldı. Yarışmada