“1923” MÜZİKALİ  23 NİSAN'DAKİ PRÖMİYERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

24.04.2023 - Pazartesi 06:31

Zorlu Holding ve Grup şirketlerinin desteğiyle, Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu, Piu Entertainment ve Zorlu PSM ortak yapımı, Cumhuriyetin kuruluş hikayesini yeni kuşaklara aktarma misyonuyla hayata geçirilen “1923” müzikali 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda prömiyerini gerçekleştirdi. Sahne üstünde ve sahne arkasında 200 kişilik bir ekip çalışmasıyla hayata geçirilen ve hazırlıkları 18 ay süren müzikalin başrollerinde başarılı oyuncular Kerem Alışık, Özge Özder ve Ece Dizdar ile yeni neslin yetenekli oyuncuları Elif Gülalp, Ülkü Hilal Çiftçi, Metin Boray Dikenelli, Ozan Persentili yer alıyor. Sezon boyunca Zorlu PSM’de sahnelenecek olan 1923 müzikali 24-25 Nisan ile 23-24 Mayıs tarihlerinde izleyiciyle buluşmaya devam edecek.

 

Zorlu Holding ve Grup şirketlerinin desteğiyle, Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu, Piu Entertainment ve Zorlu PSM ortak yapımı, Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak hazırlanan “1923” müzikalinin prömiyeri izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü. Müzikal dakikalarca ayakta alkışlandı.

 

Yapım kadrosunda uluslararası alanda başarılı işlere imza atan isimler yer alıyor

Müzikalin yapım kadrosunda Türkiye tiyatro sahnesinden ve uluslararası alanda başarılı işlere imza atan isimler yer alıyor. Müzikal, Türkiye’nin en önemli yazarlarından Yekta Kopan, Mert Dilek ile yurt içinde ve yurt dışındaki önemli tiyatro çalışmalarıyla tanınan yönetmen Mehmet Ergen tarafından kaleme alındı.

 

Bu eşsiz Müzikal'in 23 Nisan'daki ilk gösteriminde birçok sanatçı da Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde izleyenler arasında ki yerlerini aldı. Bunlar arasında İbrahim Selim, Nil Karaibrahimgil, Hatice Aslan, Haldun Dormen, Devrim Nas gibi isimler vardı.