100. Yıl Cumhuriyet Resepsiyonu’nda “Yolumuz Cumhuriyet” mesajı

26.10.2023 - Perşembe 11:48

İzocam, 100. Yıl Cumhuriyet Resepsiyonu’nda “Yolumuz Cumhuriyet” mesajı verdi!

İzocam çalışanları ve bayileri, Ankara’da düzenlenen 100. Yıl Cumhuriyet Resepsiyonu’nda bir araya geldi. “Yolumuz Cumhuriyet” mottosuyla düzenlenen resepsiyonda, Sunay Akın konuşmacı olarak yer alırken, İzocam’ın “Cumhuriyet Apartmanı” reklam filminin ilk gösterimi yapıldı.

Organizasyon kapsamında Anıtkabir’i de ziyaret eden İzocam’lılar, Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşu ve çelenk töreni gerçekleştirdi. Törenin ardından bir konuşma yapan İzocam Genel Direktörü Murat Savcı, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

İzocam çalışanları ve bayileri, “Yolumuz Cumhuriyet” mottosuyla Ankara’da düzenlenen 100. Yıl Cumhuriyet Resepsiyonu’nda bir araya geldi. 7-8 Ekim tarihlerinde JW Marriott Ankara’da yaklaşık 300 kişilik davetlinin katılımıyla gerçekleşen resepsiyon, unutulmaz anlara ve coşkulu kutlamalara sahne oldu.

100 yıllık Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yalıtım üreticisi olan İzocam’ın, 58 yıldır çevreci ve sürdürülebilir yalıtım çözümleri ile ülke ekonomimize ve doğaya olan katkılarının anlatıldığı resepsiyonda, firmanın gelişimi, başarıları, yatırım faaliyetleri, sosyal sorumluluk projeleri ve hedefleri davetlilerle paylaşıldı. Resepsiyonun açılış konuşmasını gerçekleştiren İzocam Genel Direktörü Murat Savcı, “Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında Ankara’da bir araya gelerek, bu coşkulu kutlamaya imza attığımız için son derece gururlu ve mutluyuz. 100 yıllık Cumhuriyet tarihimizin 58 yılında var olan köklü markamız İzocam, Türkiye’de sadece yalıtım ürünü üretmek amacıyla kurulmuş ilk firmadır. 1965 yılında ilk camyünü tesisimizle başlayan yolculuğumuz, bugün 4 farklı tesisimizle gerçekleştirdiğimiz üretimlerle devam etmektedir. Günümüzde, ülkemizde ve dünyada yalıtım sektöründe 7 farklı ürünü aynı çatı altında üretebilen tek şirket konumunda yer almaktayız. Ülkemizde ve faaliyet göstermiş olduğumuz ihracat pazarlarında yalıtım sektörünün öncüsü olarak, son 15 yılda 15 milyon metreküpten fazla ihracat gerçekleştirmiş durumdayız. Ülke ekonomimize sağladığımız katkılarla birlikte çevre dostu ve sağlıklı yalıtım çözümlerimizle sürdürülebilirliği de desteklemekteyiz. Kurulduğumuz günden bu yana ürettiğimiz yalıtım ürünleriyle 780 milyon ton CO₂’in atmosfere salımını önlemiş bulunmaktayız. 2050 yılına kadar karbon nötr olma hedefimiz kapsamında da seragazı emisyonlarının azaltılması, su tüketimlerinin ve atıksu oluşumlarının sınırlandırılması, alternatif hammadde kaynaklarının üretim süreçlerine adapte edilmesi ve döngüsel ekonomiye katkı sağlayacak birçok projeyi hayata geçirmeye başlamış bulunmaktayız” diye konuştu.

Resepsiyon zengin konseptiyle Cumhuriyet coşkusuna ev sahipliği yaptı

İzocam’ın 100. Yıl Cumhuriyet Resepsiyonu, detaylıca düşünülmüş zengin konseptiyle Cumhuriyet coşkusuna ev sahipliği yaptı. Resepsiyon mottosunu desteklemek ve ambiyansı yaşatmak üzere fuaye alanında 18 metre uzunluğunda bir tünel hazırlayan İzocam, çift taraflı hazırlanan tünelde mücadele döneminden askerlerin yürüdüğü zorlu yolları yansıtan görüntülere ve “Onlar o zorlu yollarda yürümeseydi, biz bugün burada olamazdık!” mesajına yer verdi. Tünel zeminini eski taş görünümü ile kaplayarak, yolun sonuna eski dönem TBMM’nin kapısını yerleştiren İzocam, katılımcıların bu yoldan yürüyerek kapıdan geçmelerini ve toplantı salonuna girişlerini sağladı. Kokteyl ve balo saatlerinde ise tünel zeminini kırmızı halı ile kaplayan firma, tünelin ekranlarında son 100 yılda Türkiye’de ilklere ve başarılara imza atmış bilim insanı, sanatçı, sporcu gibi birçok kişiye yer verdi.

İzocam’ın 100. Yıl Cumhuriyet Resepsiyonu’nun etkinlik bölümü ise ünlü isimlerin de katılımıyla eğlenceli, bilgilendirici ve coşkulu anlara sahne oldu. Resepsiyonda konuşmacı olarak yer alan Şair, Yazar ve Müzeci Sunay Akın, etkileyici anlatımıyla “Aslanlı Yol” hikayesini davetlilerle paylaştı. Sunay Akın, yaptığı konuşmada Cumhuriyet’in ilanı öncesinde ülke genelindeki duruma, Atatürk’ün bu süreçte yaşadığı anekdotlara, Anadolu topraklarında yaşamış eski medeniyetlerden günümüze aktarılan geleneklere, kadına ve bilime verilmesi gereken değere, tüm dünyanın Atatürk’e gösterdiği hayranlık ve saygıya da değindi.

İzocam, bu özel günü “Bir asırdır yolumuz Cumhuriyet” diyerek değerli sanatçı Erol Evgin’in şarkılarıyla taçlandırdı. Erol Evgin’in davetlilere özel olarak verdiği konserde, Atatürk’ün sevdiği şarkılar hep bir ağızdan seslendirildi. Resepsiyonda ziyaretçiler, zeybek ve vals gösterileri ile de renkli ve coşkulu anlara tanıklık etti.

100 yıldır Cumhuriyet’imizin çatısı alında olmanın gururunu coşkuyla kutlayan İzocam’ın büyük beğeni toplayan “Cumhuriyet Apartmanı” reklam filminin ilk gösterimi de 100. Yıl Cumhuriyet Resepsiyonu’nda gerçekleştirildi. Cumhuriyet Apartmanı’nda geçen film, Cumhuriyet’imizin değerli tarihini öne çıkarıp geçmişi ve geleceği bir araya getiriyor. Bir asırdır güçlü duran ve sarsılmaz bağ ile değerlerin arkasında durulduğu aktarılıyor ve Cumhuriyet Bayramı coşkusu “Yolumuz Cumhuriyet” mesajını paylaşıyor.

İzocam’ın 100. Yıl Cumhuriyet Resepsiyonu kapsamında gerçekleştirilen Ciro Ödülleri Töreni’nde ise İzocam’ın ihracattaki ve Türkiye’deki en başarılı bayileri açıklandı. İzocam 2022 İç Piyasa Ciro Ödülleri kapsamında, birincilik ödülünü Kocaeli’nde faaliyet gösteren İzocam Bayisi Karalar Yalıtım, ikincilik ödülünü İstanbul’da faaliyet gösteren Himerpa ve üçüncülük ödünü ise İzocam’ın Bursa Bayisi Maraton aldı.

Genel Direktör Murat Savcı, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı

100. Yıl Cumhuriyet Resepsiyonu kapsamında Anıtkabir’i de ziyaret eden İzocam çalışanları ve bayileri, Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşu ve çelenk töreni gerçekleştirdi. Törenin ardından bir konuşma yapan Genel Direktör Murat Savcı, imzaladığı Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Büyük Atatürk,

Türkiye'de yalıtım sanayisinin kurulmasına öncülük eden İzocam olarak, ilkelerinize bağlılığımızı bir kez daha ifade etmek için huzurunuzdayız.

Egemenliğini kayıtsız ve şartsız olarak Türk milletine armağan ettiğiniz genç Türkiye Cumhuriyeti, sizin eşsiz liderliğiniz ve vizyonunuz ile siyasal ve toplumsal açıdan birçok büyük devrime sahne oldu.

Bizler de üreten Türkiye'nin neferleri olarak, sizin açtığınız bu yolda ilerliyor; ülkemizin sanayide ve teknolojideki gücünü tüm dünyaya göstererek, gelecek nesillere aktarabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. İlk kurulduğumuz 1965 yılından bu yana olduğu gibi gelecekte de ülkemizin doğal kaynaklarının verimli kullanılması, enerji tasarrufu, çevreyi koruma ve yaşam kalitesini iyileştirme motivasyonu ile çalışacağımıza söz veriyoruz.

İzocam ailesi olarak, Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir gurur ve mutlulukla kutluyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz.”

İzocam 100.Yıl Reklam Filmine Aşağıdaki Linkten Ulaşabilirsiniz;

https://www.youtube.com/watch?v=TNzRJcbOJV8