YAĞMUR YILAN¨BİLGİYİ PAYLAŞTIKÇA BENİMSİYORUM¨

 

https://instagram.com/ma.akademi?igshid=udwi2n18qgnx

YAĞMUR YILAN, uzun zamandır hayalini kurduğu oyunculuk Akademisini açtı. Yıllardır sahnenin her aşamasında yer alan oyuncu yeni dönem de öğrencilerine eğitim vermeye hazırlanıyor.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  1-) MERHABALAR ÖNCELİKLE NASILSINIZ, KENDİNİZDEN BİRAZ BAHSEDER MİSİNİZ?

Merhaba teşekkür ederim. Ben Yağmur Yılan,26 Şubat 1983 doğumluyum. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Sahne Sanatları Oyunculuk bölümü mezunuyum. 10 senedir Sahnenin mutfağından gişesine kadar her alanda aktif olarak görev yaptım. Zaman için de bir çok kurumdan eğitim aldım. 5 senedir Profesyonel olarak aldığım eğitimi öğrencilerime aktarmaya çalışıyorum. Şuan da da Sevgili Fethi Demirkol ile beraber ¨MA AKADEMݨYİ kurduk.

2-) MA AKADEMİ NEREDEN GELİYOR? BİRAZ SİZDEN DİNLEYELİM.

MA AKADEMİ aslında Konservatuvar yıllarına dayanan bir süreç. MA kelime anlamı olarak yaratmak,üretmek,bereket demek. Sanatın temel özelliklerinden biri yaratmak bu yüzden MA benim için sanat demek.

3-) KONSERVATUVAR OKUMADAN DA OYUNCU OLUNABİLİR Mİ?

Konservatuvar okumadan oyuncu olunabilir. Ama temel bir eğitim alırsak bir şeyleri anlamamız daha kolay hale gelecektir. Bir oyuncu için en temel şeylerden biri yarattığı karakteri anlamaktır. Eğitimden de daha önemli bir şey vardır ki o da EMEK.

4-) PEKİ EN ŞEFFAF HALİYLE BEN OYUNCU OLMAK İSTİYORUM, NEREDEN BAŞLAMALIYIM?

O zaman şeffaf haliyle sana soruyorum emek vermeye hazır mısın? Çalışmaya, düşmeye, tekrar kalkmaya, ağlamaya ,umuda hazır mısın? Oyuncu olmak istediğine gerçekten emin misin? İlk aşamada bu soruların cevabını verebiliyorsan hadi başlayalım..

 

 

5-) OYUNCULUK YETENEK İLE Mİ OLUR YOKSA EĞİTİMLE Mİ?

Bence her oyuncu adayının özünde minik de olsa bir yetenek parçası olmalı. Daha sonra ne kadar eğitim alırsak ne kadar tecrübe kazanırsak o yetenek parçası da bizimle beraber o kadar büyür. O andan itibaren de ayaklarımızın üstünde daha sağlam dururuz.

6-) BU EĞİTİMLERE BAŞLAMAK İÇİN HERHANGİ BİR YAŞ SINIRI VAR MI?

Hayır. Hazır olduğunu hisseden herkes ile çalışabiliriz.

7-) DERS İÇERİKLERİNİZ NELERDİR? EĞİTİMDE NELER ÖĞRETİYORSUNUZ?

Ben oyunculuğun uzun bir yolculuk olduğunu düşünüyorum. Eğitim boyunca ve sonrasında elimden geldiğince öğrencilerime, kendi yolculuklarında eşlik ediyorum. Konuşmasından yaşam tarzına kadar her şeyiyle ilgileniyorum. Bunun dışında Temel Oyunculuk, Diksiyon, Doğaçlama,Oyuncu Koçluğu, Konservatuvara hazırlık, Oyun çıkarma atölyesi, Etkin beden kullanımı, Etkili iletişim gibi derslerimiz mevcut.

 

😎 EĞİTİM BİTTİĞİNDE SERTİFİKA VERİYOR MUSUNUZ? İŞ GARANTİSİ VAR MI ?

Eğitim sonunda Sertifika veriyoruz. Kurs sonunda belirli bir aşamaya gelmiş arkadaşlarımızla kendi projelerimiz de oyuncu ve kamera arkası destekçisi olarak yer veriyoruz.

9-) AİLENİZİN SİZİN BU BAŞARINIZA NASIL BİR TEPKİSİ OLDU? SONUÇTA GENÇ YAŞTA İYİ İŞLERE İMZA ATMIŞSINIZ?

Her aile gibi benim ailemin de sektöre dair korkuları vardı. Fakat, bu iş de sonuçlar görmeye başladıkça iç rahatlığıyla beraber bana verdikleri destek arttı. Şuan da da hedeflerime doğru ilerlerken arkamda onların olduğunu bilmek mutluluk verici..

10-) İLERİYE YÖNELİK HEDEFLERİNİZ NELERDİR? ŞUAN OLDUĞUNUZ KONUMDAN MEMNUN MUSUNUZ YOKSA, İLERİYE YÖNELİK FARKLI PLANLARINIZ DA OLACAK MI?

Ben anda kalmaya çalışan bir insanım o yüzden şu anımdan oldukça memnunum. ileri de Tabii ki kendi oyunculuk anlayışımı mümkün olduğunda çok insana ulaştırmak istiyorum. Çocukken kendime verdiğim bir söz vardı insanlara umut veren hikayeler anlatacaktım. Umarım bunda devam edebilirim…